Zawartość składników pokarmowych w nawozach płynnych ogrodniczych (g/l):

Nazwa nawozu Azot (N) Fosfor (P2O5) Potas (K2O) Wapń (CaO) Magnez (MgO) Siarka (SO3) Bor (B) Miedź (Cu) Żelazo (Fe) Mangan (Mn) Molibden (Mo) Cynk (Zn)
SUPLO OGRODNICZY UNIWERSALNY 53 35 107 0,3 0,2 2,8 0,4 0,2 0,2
SUPLO FOSFORAN MONOPOTASOWY 120 92
SUPLO SALETRA WAPNIOWA 110 195
SUPLO SALETRA MAGNEZOWA 78 116

SUPLO OGRODNICZY UNIWERSALNY

Znakomity nawóz doglebowy, zawierający NPK i komplet mikroelementów. Przeznaczony do nawożenia warzyw na glebach mineralnych i naturalnych podłożach ogrodniczych (pomidor, ogórek, papryka, warzywa cebulowe, korzeniowe, kapustne i liściowe). Przy odpowiednim wysyceniu podłoża wapniem i magnezem, w pełni zaspokaja potrzeby pokarmowe roślin warzywnych i kwiatowych. Można go stosować wraz z nawadnianiem kroplowym (fertygacji). Polecany do nowalijek (szczypiorek, pietruszka – natka, rzodkiewka). Doskonały do kwiatów.

SKŁAD
Pierwiastek % m/m
Azot (N) w tym: 4,5
Azot azotanowy (N-NO3) 1,5
Azot amidowy (N-NO3) 3,0
Pięciotlenek fosforu (P2O5) 3,0
Tlenek potasu (K2O) 9,0
Bor (B) 0,025
Miedź (Cu) 0,02
Żelazo (Fe) 0,24
Mangan (Mn) 0,035
Molibden (Mo) 0,02
Cynk (Zn) 0,02
DOKARMIANIE DOGLEBOWE – ZASADY STOSOWANIA
PRZEDWEGETACYJNE
DO WYSYCANIA PODŁOŻY PRZEZNACZONYCH – do wysiewu roślin
– do produkcji rozsad
– dla roślin wysadzanych na miejsce stałe
– 0,75 do 1,5 l na 1 m3 podłoża
– 2 do 2,5 l na 1 m3 podłoża
– 4 do 5,5 l na 1 m3podłoża
DO NAWOŻENIA PRZEDWEGETACYJNEGO GLEB – 3 do 7 l na 10 m2
POGŁÓWNE
W szklarniach i tunelach foliowych – 0,15 do 0,35l na 100l wody
Do tworzenia cieczy użytkowej przy nawożeniu wraz z nawadnianiem kroplowym – 1,0 do 3l na 1000l cieczy użytkowej (w przypadkach łącznego stosowania wraz z saletrami wapniową i magnezową ilość nawozu należy ograniczyć do odpowiedniej zawartości azotu w cieczy użytkowej)
Na działkach i w ogródkach przydomkowych – 15 do 30ml (3 do 6 łyżeczek od herbaty) na 10l wody

SUPLO FOSFORAN MONOPOTASOWY

Nawóz płynny, zawierający najlepiej przyswajalną przez rośliny formę w pełni rozpuszczalnego w wodzie fosforu. Może być stosowany wraz z nawadnianiem kroplowym na glebach mineralnych oraz podłożach ogrodniczych (naturalnych i sztucznych). Można go stosować samodzielnie w celu uzupełnienia ewentualnych niedoborów fosforu i potasu jak również przy tworzeniu pożywek do fertygacji jako źródła tych składników pokarmowych. SUPLO FOSFORAN MONOPOTASOWY może być także stosowany w dokarmianiu dolistnym.

SKŁAD
Pierwiastek % m/m
Pięciotlenek fosforu (P2O5) 10
Tlenek potasu (K2O) 8
DOKARMIANIE DOGLEBOWE – ZASADY STOSOWANIA

W zależności od uprawianych roślin, ich fazy rozwojowej i stopnia odżywienia, nawóz należy stosować w ilości od 1 do 5 l na 1000 l gotowego roztworu odżywczego. Przy wytwarzaniu roztworów wieloskładnikowych, ilość nawozu należy dopasować do założonych zawartości w pożywce fosforu lub potasu, bądź obu tych składników.

DOKARMIANIE DOLISTNE – ZASADY STOSOWANIA
Roślina Termin zabiegu SUPLO fosforan monopotasowy l/ha Ilość cieczy użytkowej l/ha Ilość zabiegów
Warzywa polowe – głównie wczesną wiosną 3-5 400-600 dwa, trzy co 10-14 dni
Uprawy sadownicze – głównie wczesną wiosną 5-10 1000 dwa co 12-14 dni
Uprawy pod osłonami – w przypadku niedoborów fosforu 1,5 do 2% roztwór nawozu (1,5 do 2 litrów fosforanu na 100l cieczy użytkowej) dwa do czterech co 10-14 dni

SUPLO SALETRA WAPNIOWA

Znakomity nawóz zawierający azot i wapń w najlepiej przyswajalnych dla roślin formach. Ze względu na wysoką czystość i mieszalność z wodą doskonały do stosowania wraz z nawadnianiem kroplowym (fertygacji) na podłożach naturalnych i wełnie mineralnej. Przy stosowaniu łącznym z innymi nawozami, ilość nawozu należy ograniczyć do odpowiedniej zawartości azotu w cieczy użytkowej (pożywce). Nawóz może być także stosowany dolistnie.

SKŁAD
Pierwiastek % m/m
Azot azotanowy (N-NO3) 8,0
Tlenek wapnia(CaO) 17
DOKARMIANIE DOGLEBOWE – ZASADY STOSOWANIA

W zależności od uprawianych roślin, ich fazy rozwojowej, stopnia odżywienia i stosowanych łącznie innych nawozów SUPLO SALETRĘ WAPNIOWĄ należy stosować w ilości od 1 do 3 litrów na 1000 l gotowej pożywki odżywczej.

SUPLO SALETRA MAGNEZOWA

Doskonały nawóz do odżywiania roślin azotem i magnezem. Formy składników pokarmowych zawartych w nawozie są bardzo dobrze i szybko przyswajalne przez rośliny. SUPLO SALETRA MAGNEZOWA być stosowana w fertygacji roślin na podłożach naturalnych i sztucznych. Może też stanowić składnik do tworzenia wieloskładnikowych roztworów odżywczych. SUPLO SALETRĘ MAGNEZOWĄ można stosować w dokarmianiu dolistnym.

SKŁAD
Pierwiastek % m/m
Azot azotanowy (N-NO3) 6,7
Tlenek magnezu (MgO) 10
DOKARMIANIE DOGLEBOWE – ZASADY STOSOWANIA

W zależności od uprawianych roślin, ich fazy rozwojowej i stopnia odżywienia, nawóz należy stosować w ilości od 0,8 do 2,5 l na 1000 l gotowej pożywki odżywczej. Przy tworzeniu wieloskładnikowych pożywek dawkę nawozu należy dopasować do założonej w roztworze odżywczym zawartości azotu i magnezu.